R&R

Zkratka R&R znamená rover (chlapci) a rangers (dívky). Roverský kmen má členy ve věku 15-26 let. Jsou tzv. rádci nebo rádkyně. Jsou to skauti kteří, přijímají zodpovědnost za program pro mladší skauty a skautky. Řadí se už mezi vedoucí a pomáhají jak s tvorbou a realizací programu, tak v zázemí (klubovny i na akcích a táborech) a mají možnost vidět do fungování střediska. Vedou skautské družiny a “vychovávají” si své nástupce.

Jezdí na akce určené jejich věkové kategorie např. Obrok, Jamboree.

Také mají možnost se vzdělávat – jezdí na semináře (Elixír, Mikulášský seminář aj.), rádcovské kurzy (začáteční kurz při startu vedení družinky) nebo čekatelské kurzy se zkouškami. Od 18 let mohou složit vůdcovskou zkoušku, ke které je třeba mít zdravotní kurz.

Máme aktivní rovery, kteří chodí na pravidelné schůzky a i se podílejí na organizaci a přípravě schůzek pro mladší vlčata a světlušky. Navíc další rovery a rangers, kteří vypomáhají na různých akcích, při přípravách tábora a také se jich účastní.

Heslo: „Sloužím!“