Pro nováčky

JAK SE PŘIDAT KE SKAUTŮM?

Přihlásit se do skautského oddílu může každý od 2. třídy. Je to snadné. Můžete si domluvit návštěvu a podívat se i s nováčkem, jak probíhá program, a vyzkoušet si nezávazně program třeba i několik schůzek po sobě.

Členem oddílu se dítě stává po schválení odevzdané vyplněné online přihlášky a uhrazení ročního členského příspěvku. Děti mají možnost se v oddíle rozkoukat a zkusit si program.

ROZSAH SCHŮZEK A VÝLETŮ

Program probíhá každý týden v klubovně i venku, kde děti hrají různé hry, vyrábějí nebo zkouší nové zajímavé věci a spolu tu zažívají spoustu legrace. Během roku jedou přibližně na dvě oddílové výpravy. Pořádáme také střediskové výpravy a jednodenní výlety, a další tradiční akce, např. otevírání a zavírání Březinské studánky, roznášení Betlémského světla, aj. Celý skautský rok je ukončen čtrnáctidenním táborem, který si spolu s dětmi a rodiči stavíme i bouráme.

PŘIHLÁŠENÍM ČLEN ZÍSKÁVÁ:

Rozmanitý program na schůzkách každý týden a víkendových akcích 🙂

Časopis – jednou za 2 měsíce (až po registraci).

Úrazové pojištění

CO BY MĚL ČLEN ODDÍLU PLNIT:

Každý skaut je nepostradatelným členem svého oddílu podobně jako ve sportovním družstvu, proto je důležité:

• Docházet na schůzky, výpravy a podobné akce s řádným vybavením (dle instrukcí získaných na schůzce).
  • Účastnit se v maximální možné míře na výpravách a podobných akcích.
  • V případě nemoci čí jiného důvodu neúčasti dítěte omlouvejte prosím dopředu vaše dítě vedoucímu – z důvodu bezpečnosti dítěte a technického zajištění akce. Omlouvání na na schůzku alespoň den předem, na výpravu 3 dny předem.

CENA – VÝDAJE V PRŮBĚHU ROKU:

Roční členský příspěvek – registrace (níže).

Poplatky za výpravy se pohybují přibližně od 100 Kč za jednodenní výpravu (jízdné, vstupné) a cca 350 – 500 Kč u vícedenní akce (ubytování, doprava, strava, vstupy). Některé výpravy jsou zcela zdarma – výšlapy do okolí, jarní a podzimní péče o Březinskou studánku, aj.

Vybavení – je pár věcí, které se vyplatí v průběhu roku dítěti pořídit – pevné turistické boty, batoh na vícedenní akce (krosna) který sedí na velikost dětských zad, teplý spacák. Není potřeba utratit vysoké částky, ale pořídit vybavení, které vydrží i nějaký rok. Určitě se pořízené věci užijí i mimo skautské akce. Většinu potřebných věcí lze najít i ve specializovaných skautských obchodech (JUNshop), případně v obchodech zaměřených na outdoor. Kromě tábornického vybavení je vhodné si pořídit skautský kroj – cca 600 Kč.

REGISTRACE

Registrace je ve výšce 1000 Kč na školní rok – děti mají nárok na časopis pro svou věkovou kategorii. K poplatku za člena je třeba vyplnit elektronickou online přihlášku. Odkaz na vyplnění vám zašle vedoucí oddílu na kontaktní email.

Pokud máte chuť podpořit naši činnost nad rámec základní registrace v roční výši např. 2000 Kč či jakoukoli jinou částkou, jako dar na hlavní činnost, budeme Vám velice vděční. Finanční dar lze odečíst z daňového základu v daňovém přiznání. Rádi Vás uvedeme na našich stránkách a obdarujeme malou pozorností určenou jen našim podporovatelům.

Chtěli bychom poděkovat všem z Vás, kteří jakýmkoliv způsobem podporují činnost oddílu. Uvítáme i další pomoc, ať již finanční, materiální, či formou práce při úpravách naší klubovny nebo vaření na táboře. V případě jakýchkoli dotazů, připomínek či s nabídkou pomoci, se můžete obrátit na svého oddílového vedoucího nebo na vedoucího střediska.