Skautský kroj

Skautský kroj by si měly pořídit především děti, která chodí do skautu delší dobu (víc jak půl roku) a chtějí pokračovat. Pokud koupíte dostatečně větší košili, užijí ji i několik let (stejná je pro všechny věkové kategorie). Na táboře, jej využijí každý den, takže pokud máte v plánu kroj pořizovat, vyplatí se to před táborem a ne až po něm. Pro děti, které budou skládat na táboře slib vlčat, světlušek nebo skautů, je jednou z podmínek slibu vlastní kroj. Taky je možnost, že starší členové ze svých krojů vyrostou a prodají svůj starý kroj (v dobrém stavu) za nižší cenu než stojí úplně nový.

Praktické informace: Skautskou košili můžete koupit pouze ve vybrané prodejně v  Praze: https://www.junshop.cz/. Pokud máte zájem, je zde možnost domluvit se a objednat si košili přes vedoucí, kteří do Prahy pravidelně dojíždějí.

Součásti skautského kroje je: košile, šátek, šňůrka, nášivky, kalhoty/kraťasy/sukně jednotné tmavé barvy, opasek se skautskou sponou. Světlušky a vlčata mají šátek a šňůrku ve žluté barvě, skauti a skautky mají hnědý šátek a zelenou šňůrku. Nášivky na kroj dostanou na požádání od vedoucího na schůzce.

Jak vypadají vystrojené kroje: