Bělští vlci

Mokrá výprava Bělských vlků

V sobotu 9. listopadu se skauti vydali na jednodenní výpravu. Ačkoliv byla předpověď počasí na sobotu ošklivá, sešlo se nás hodně, protože nejsme z cukru. A jak praví jedenáctý neoficiální bod skautského zákona: Skaut je nepromokavý! My holky jsme se vybavily dlouhými stylovými ponožkami, takže nám nic nehrozilo. Vlakem jsme se přemístili k Malé Skále a i přes nepříznivé počasí se vydali na cestu. Prošli jsme si několik vyhlídek a k poledni hledali restauraci či hospůdku, kde bychom se v teple najedli. Restaurace v původním plánu byla zavřená, cestou jsme sice našli jinou, ale ani tam nás nepustili dovnitř. Migel si dal alespoň jejich „krátké kafe.“ Anežka trefně poznamenala: „Mokrá výprava bez teplé polévky.“ U nádraží v Dolánkách jsme se ohřáli v domě přírody. Promáčené oblečení jsme naházeli na jednu hromadu a prohlédli si expozici tohoto domu. Z nádraží jsme potom s přestupem v Turnově dojeli do Mladé Boleslavi, kde nám málem nebýt štěstí ujel vlak do Bělé. I přes neustálý déšť jsme si výpravu všichni skvěle užili!

Lenny